News
2024 R4 Regional Championship Level 4-5
2024 R4 Regional Championship Level 4-5
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around. Grand Champion out of all level 4 gymnasts
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 2nd place All around
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 3rd place All around
Level 4 (Age 2015) - Rosalie 2nd place rope
Level 4 (Age 2014) - Maria 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 2nd place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 2nd place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 2nd place All around
Level 5 (Age 2015) - Iliana 2nd place All around
Level 5 (Age 2014) - Alexia 2nd place All around
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around. Grand Champion out of all level 4 gymnasts
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 2nd place All around
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 3rd place All around
Level 4 (Age 2015) - Rosalie 2nd place rope
Level 4 (Age 2014) - Maria 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 2nd place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 2nd place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 2nd place All around
Level 5 (Age 2015) - Iliana 2nd place All around
Level 5 (Age 2014) - Alexia 2nd place All around
2024 Chicago Cup
2024 Chicago Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 7 (Age 2013) - Lauren 2nd place floor, 3rd ball
Level 7 (Age 2013) - Avery 1st place floor
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 2nd place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st place All around
Level 8 (Age 2009) - Shiley 3rd place ball, clubs and ribbon
Level 9 (Age 2010) - Amy 2nd place ball, 3rd ribbon
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 3rd place All around
Level 10 - Zoe 3rd place All around
Level 7 (Age 2013) - Lauren 2nd place floor, 3rd ball
Level 7 (Age 2013) - Avery 1st place floor
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 2nd place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st place All around
Level 8 (Age 2009) - Shiley 3rd place ball, clubs and ribbon
Level 9 (Age 2010) - Amy 2nd place ball, 3rd ribbon
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 3rd place All around
Level 10 - Zoe 3rd place All around
2024 Coaches Cup
2024 Coaches Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 7 (Age 2013) - Lauren 3rd ball
Level 7 (Age 2013) - Avery 1st place ball
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 2nd clubs, 3rd floor
Level 8 (Age 2009) - Shiley 2nd ball
Level 9 (Age 2008) - Anna 3rd place All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st All around
Level 7 (Age 2013) - Lauren 3rd ball
Level 7 (Age 2013) - Avery 1st place ball
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 2nd clubs, 3rd floor
Level 8 (Age 2009) - Shiley 2nd ball
Level 9 (Age 2008) - Anna 3rd place All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st All around
2024 MA State Championship
2024 MA State Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2015) - Mary Cheng 2nd place All around
Level 3 (Age 2015) - Hana 3rd place All around
Level 3 (Age 2015) - Katherine Edus 3rd place All around
Level 3 (Age 2016) - Ella 1st place All around
Level 3 (Age 2017) - Meredith 2nd place All around
Level 3 (Age 2017) - Isabelle 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around, Grand Champion out of all level 4 gymnasts
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 2nd place All around
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Maria 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 2nd place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 2nd place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 1st place All around, Grand Champion out of all level 5 gymnasts
Level 5 (Age 2015) - Iliana 2nd place All around
Level 5 (Age 2014) - Alexia 2nd place All around
Level 6 (Age 2015) - Penelope 1st place All around, Grand Champion out of all level 6 gymnasts
Level 6 (Age 2013) - Adelina 1st place All around
Level 6 (Age 2012) - Alisa 2nd place hoop
Level 6 (Age 2012) - Anna 2nd place All around
Level 6 (Age 2012) - Irina 3rd place floor, 1st place rope
Level 7 (Age 2013) - Lauren 1st place All around
Level 7 (Age 2013) - Avery 2nd place All around
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place All around, Grand Champion out of all level 7 gymnasts
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st place All around, Grand Champion out of all level 8 gymnasts
Level 8 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 9 (Age 2011) - Amberly 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 2rd place All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st All around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 1st place All around, Grand Champion out of all level 9-10 gymnasts
Level 3 (Age 2015) - Mary Cheng 2nd place All around
Level 3 (Age 2015) - Hana 3rd place All around
Level 3 (Age 2015) - Katherine Edus 3rd place All around
Level 3 (Age 2016) - Ella 1st place All around
Level 3 (Age 2017) - Meredith 2nd place All around
Level 3 (Age 2017) - Isabelle 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around, Grand Champion out of all level 4 gymnasts
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 2nd place All around
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Maria 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 2nd place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 2nd place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 1st place All around, Grand Champion out of all level 5 gymnasts
Level 5 (Age 2015) - Iliana 2nd place All around
Level 5 (Age 2014) - Alexia 2nd place All around
Level 6 (Age 2015) - Penelope 1st place All around, Grand Champion out of all level 6 gymnasts
Level 6 (Age 2013) - Adelina 1st place All around
Level 6 (Age 2012) - Alisa 2nd place hoop
Level 6 (Age 2012) - Anna 2nd place All around
Level 6 (Age 2012) - Irina 3rd place floor, 1st place rope
Level 7 (Age 2013) - Lauren 1st place All around
Level 7 (Age 2013) - Avery 2nd place All around
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place All around, Grand Champion out of all level 7 gymnasts
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st place All around, Grand Champion out of all level 8 gymnasts
Level 8 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 9 (Age 2011) - Amberly 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 2rd place All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st All around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 1st place All around, Grand Champion out of all level 9-10 gymnasts
2024 North East Cup
2024 North East Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 2nd rope
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 3rd place All around
Level 4 (Age 2014) - Maria 2nd place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 1st place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 1st place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 1st place All around
Level 5 (Age 2015) - Iliana 1st place All around
Level 5 (Age 2014) - Alexia 3rd place All around
Level 6 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 6 (Age 2012) - Alisa 2nd place All around
Level 6 (Age 2012) - Irina 3rd place All around
Level 6 (Age 2012) - Anna 1st place floor, 3rd place ribbon
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 2nd place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st All around
Level 8 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 2nd rope
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 3rd place All around
Level 4 (Age 2014) - Maria 2nd place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 1st place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 1st place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 1st place All around
Level 5 (Age 2015) - Iliana 1st place All around
Level 5 (Age 2014) - Alexia 3rd place All around
Level 6 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 6 (Age 2012) - Alisa 2nd place All around
Level 6 (Age 2012) - Irina 3rd place All around
Level 6 (Age 2012) - Anna 1st place floor, 3rd place ribbon
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 2nd place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st All around
Level 8 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
2024 Big Apple
2024 Big Apple
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 7 (Age 2013) - Lauren 3rd place floor and hoop
Level 7 (Age 2013) - Avery 1st place with ball
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place All around
Level 9 (Age 2011) - Amberly 3rd place All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 2nd place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 3rd place with ball
Level 7 (Age 2013) - Lauren 3rd place floor and hoop
Level 7 (Age 2013) - Avery 1st place with ball
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place All around
Level 9 (Age 2011) - Amberly 3rd place All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 2nd place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 3rd place with ball
2024 Winter Cup
2024 Winter Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2015) - Mary Cheng 1st place All around
Level 3 (Age 2015) - Hana 2rd place All around
Level 3 (Age 2015) - Katherine Edus 3rd place All around
Level 3 (Age 2016) - Ella 1st place All around
Level 3 (Age 2017) - Meredith 1st place All around
Level 3 (Age 2017) - Isabelle 2nd place All around
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 3rd place All around
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place All around
Level 4 (Age 2015) - Rosalie 2nd All around
Level 4 (Age 2014) - Maria 2nd place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 3rd place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 2nd place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 2nd place All around
Level 6 (Age 2013) - Adelina 3rd place all around
Level 6 (Age 2012) - Alisa 2nd place All around
Level 7 (Age 2013) - Lauren 3rd place All around
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 2nd place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st All around
Level 8 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 9 (Age 2011) - Amberly 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 2rd place All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st All around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 2nd place All around
Level 3 (Age 2015) - Mary Cheng 1st place All around
Level 3 (Age 2015) - Hana 2rd place All around
Level 3 (Age 2015) - Katherine Edus 3rd place All around
Level 3 (Age 2016) - Ella 1st place All around
Level 3 (Age 2017) - Meredith 1st place All around
Level 3 (Age 2017) - Isabelle 2nd place All around
Level 4 (Age 2016) - Muyao 1st place All around
Level 4 (Age 2016) - Elizabeth 3rd place All around
Level 4 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place All around
Level 4 (Age 2015) - Rosalie 2nd All around
Level 4 (Age 2014) - Maria 2nd place All around
Level 4 (Age 2014) - Annie 3rd place All around
Level 4 (Age 2013) - Olivia 2nd place All around
Level 4 (Age 2012) - Sophie Fan 1st place All around
Level 5 (Age 2013) - Annabel 2nd place All around
Level 6 (Age 2013) - Adelina 3rd place all around
Level 6 (Age 2012) - Alisa 2nd place All around
Level 7 (Age 2013) - Lauren 3rd place All around
Level 7 (Age 2011) - Kaitlyn 2nd place All around
Level 8 (Age 2010) - Sarah 1st All around
Level 8 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 9 (Age 2011) - Amberly 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 2rd place All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st All around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 2nd place All around
2023 Development Program Championship
2023 Development Program Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 6 - Kaitlyn 2nd floor, 3rd hoop
Level 8 - Amberly 9th floor, 12th clubs and ribbon, 11th all around
Level 6 - Kaitlyn 2nd floor, 3rd hoop
Level 8 - Amberly 9th floor, 12th clubs and ribbon, 11th all around
2023 Level 4-5 Classic
2023 Level 4-5 Classic
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 2nd place hoop, 3rd rope and all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 2nd place ribbon
Level 5 (Age 2010) - Leah 3rd place ball and clubs
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 2nd place hoop, 3rd rope and all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 2nd place ribbon
Level 5 (Age 2010) - Leah 3rd place ball and clubs
2023 Liberty Cup
2023 Liberty Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 8 (Age 2011) - Amberly 3rd place all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 2nd place hoop
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place clubs
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st place all around
Level 9 (age 2007) - Yelyzaveta 2nd place all around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 3rd place ribbon
Level 8 (Age 2011) - Amberly 3rd place all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 2nd place hoop
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place clubs
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st place all around
Level 9 (age 2007) - Yelyzaveta 2nd place all around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 3rd place ribbon
2023 Rhythmic Festival
2023 Rhythmic Festival
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth 1st place all around
Level 3 (Age 2016) - Muyao 2nd place all around
Level 3 (Age 2015) - Katherine 1st place all around
Level 3 (Age 2015) - Rosalie 2nd place all around
Level 3 (Age 2014) - Maria Hilitski 1st place all around
Level 3 (Age 2013) - Olivia Gower 1st place all around
Level 3 (Age 2013) - Alisa Shakirova 2nd place all around
Level 3 (Age 2012) - Sophie Fen 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 2nd place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd all around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 1st place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 2nd place all around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2015) - Penelope 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Alisa 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 2nd place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 2nd place all around
Level 6 (Age 2013) - Lauren 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place all around
Level 6 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place all around
Level 6 (Age 2011) - Sophia 3rd floor, 2nd hoop, 2nd ribbon
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st all around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth 1st place all around
Level 3 (Age 2016) - Muyao 2nd place all around
Level 3 (Age 2015) - Katherine 1st place all around
Level 3 (Age 2015) - Rosalie 2nd place all around
Level 3 (Age 2014) - Maria Hilitski 1st place all around
Level 3 (Age 2013) - Olivia Gower 1st place all around
Level 3 (Age 2013) - Alisa Shakirova 2nd place all around
Level 3 (Age 2012) - Sophie Fen 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 2nd place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd all around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 1st place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 2nd place all around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2015) - Penelope 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Alisa 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 2nd place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 2nd place all around
Level 6 (Age 2013) - Lauren 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place all around
Level 6 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place all around
Level 6 (Age 2011) - Sophia 3rd floor, 2nd hoop, 2nd ribbon
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st all around
2023 USA Gymnastics Level 9 Classic - Central
2023 USA Gymnastics Level 9 Classic - Central
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 9 (Age 2008) - Anna 3rd place ball
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place ball
Level 9 (Age 2006) - Leah 3rd place all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 3rd place ball
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place ball
Level 9 (Age 2006) - Leah 3rd place all around
2023 Regional Championships Level 6-8
2023 Regional Championships Level 6-8
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 6 (Age 2013) - Lauren 2nd place hoop
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place floor
Level 6 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place all around
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 2nd place all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 3rd place all around
Level 6 (Age 2013) - Lauren 2nd place hoop
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place floor
Level 6 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place all around
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 2nd place all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 3rd place all around
2023 Regional Championship
2023 Regional Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd place all around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 1st place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 2nd place all around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 2nd place all around
Level 5 (Age 2015) - Penelope 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd place all around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 1st place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 2nd place all around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 2nd place all around
Level 5 (Age 2015) - Penelope 1st place all around
2023 MA State CHampionship
2023 MA State CHampionship
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd floor
Level 4 (Age 2014) - Angela He 2nd place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 3rd place all around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 1st ribbon
Level 5 (Age 2015) - Penelope 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Lauren 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place all around
Level 6 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place all around
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 2nd place all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place all around
Level 9 (Age 2008) - Kate 2nd place all around
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place all around
Level 9 (Age 2010) - Amy 3rd place hoop
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st place all around
Level 9 (age 2007) - Yelyzaveta 2nd place all around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 1st place All around
Level 10 (Age 2005) - Christina 2nd place all around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd floor
Level 4 (Age 2014) - Angela He 2nd place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 3rd place all around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 1st ribbon
Level 5 (Age 2015) - Penelope 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Lauren 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place all around
Level 6 (Age 2011) - Kaitlyn 1st place all around
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 2nd place all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place all around
Level 9 (Age 2008) - Kate 2nd place all around
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place all around
Level 9 (Age 2010) - Amy 3rd place hoop
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st place all around
Level 9 (age 2007) - Yelyzaveta 2nd place all around
Level 10 (Age 2008) - Zoe 1st place All around
Level 10 (Age 2005) - Christina 2nd place all around
2023 Coaches Cup
2023 Coaches Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st all around
Level 9 (Age 2007) - Yelyzaveta 2nd ribbon
Level 9 (Age 2006) - Leah 2nd hoop and ball
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st all around
Level 9 (Age 2007) - Yelyzaveta 2nd ribbon
Level 9 (Age 2006) - Leah 2nd hoop and ball
2023 Diamond Cup
2023 Diamond Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place all around
Level 3 (Age 2015) - Rosalie 3rd place all around
Level 3 (Age 2014) - Maria Hilitski 3rd place all around
Level 3 (Age 2016) - Muyao 1st place all around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth 1st floor, 2rd place all around
Level 3 (Age 2013) - Olivia Gower 1st place all around
Level 3 (Age 2012) - Sophie Fen 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 3rd place all around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 3rd place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 1st hoop
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Alisa 3rd clubs, 1st ribbon
Level 5 (Age 2012) - Anna 1st clubs, 3rd place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd rope and ribbon
Level 6 (Age 2013) - Lauren 2nd floor
Level 3 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place all around
Level 3 (Age 2015) - Rosalie 3rd place all around
Level 3 (Age 2014) - Maria Hilitski 3rd place all around
Level 3 (Age 2016) - Muyao 1st place all around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth 1st floor, 2rd place all around
Level 3 (Age 2013) - Olivia Gower 1st place all around
Level 3 (Age 2012) - Sophie Fen 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place all around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 3rd place all around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 3rd place all around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 1st hoop
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place all around
Level 5 (Age 2012) - Alisa 3rd clubs, 1st ribbon
Level 5 (Age 2012) - Anna 1st clubs, 3rd place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd rope and ribbon
Level 6 (Age 2013) - Lauren 2nd floor
2023 Vitry Stars
2023 Vitry Stars
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st floor and ribbon, 3rd all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st ribbon, 2nd hoop, 1st all around
Level 9 (Age 2006) - Leah 3rd hoop, 3rd all around
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st floor and ribbon, 3rd all around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st ribbon, 2nd hoop, 1st all around
Level 9 (Age 2006) - Leah 3rd hoop, 3rd all around
2023 North East Cup
2023 North East Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place all around
Level 6 (Age 2012) - Lauren 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place all around
Level 5 (Age 2013) - Adelina 1st place all around
Level 6 (Age 2013) - Avery 2nd place all around
Level 6 (Age 2012) - Lauren 1st place all around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place all around
2023 Winter Cup
2023 Winter Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place All around
Level 3 (Age 2015) - Rosalie 3rd place All around
Level 3 (Age 2014) - Maria Hilitski 2nd place All around
Level 3 (Age 2016) - Muyao 1st place All around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth 3rd place All around
Level 3 (Age 2013) - Olivia Gower 1st place All around
Level 3 (Age 2013) - Alisa Shakirova 2nd place All around
Level 3 (Age 2012) - Sophie Fen 1st place All around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place All around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd All around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 3rd place All around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place All around
Level 4 (Age 2009) - Tuoya Naren 1st place All around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place All around
Level 5 (Age 2012) - Alisa 2nd place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 3rd place All around
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place Floor and hoop
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 3rd place clubs
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place clubs
Level 9 (Age 2006) - Leah 2nd All around
Level 9 (age 2007) - Yelyzaveta 3rd hoop and clubs
Level 10 (Age 2008) - Zoe 1st place All around
Level 10 (Age 2005) - Isabella Pappas 1st ball and clubs
Level 3 (Age 2015) - Katherine Zhang 1st place All around
Level 3 (Age 2015) - Rosalie 3rd place All around
Level 3 (Age 2014) - Maria Hilitski 2nd place All around
Level 3 (Age 2016) - Muyao 1st place All around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth 3rd place All around
Level 3 (Age 2013) - Olivia Gower 1st place All around
Level 3 (Age 2013) - Alisa Shakirova 2nd place All around
Level 3 (Age 2012) - Sophie Fen 1st place All around
Level 4 (Age 2013) - Annabel Lainer 1st place All around
Level 4 (Age 2013) - Sophie Zhang 2nd All around
Level 4 (Age 2014) - Angela He 1st place All around
Level 4 (Age 2014) - Sasha Luban 3rd place All around
Level 4 (Age 2015) - Iliana Eldamaa 1st place All around
Level 4 (Age 2009) - Tuoya Naren 1st place All around
Level 5 (Age 2010) - Leah 1st place All around
Level 5 (Age 2012) - Alisa 2nd place all around
Level 5 (Age 2012) - Anna 3rd place All around
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st place All around
Level 7 (Age 2010) - Sarah 1st place Floor and hoop
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st All around
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st place All around
Level 9 (Age 2008) - Kate 3rd place clubs
Level 9 (Age 2009) - Tatyana 2nd place clubs
Level 9 (Age 2006) - Leah 2nd All around
Level 9 (age 2007) - Yelyzaveta 3rd hoop and clubs
Level 10 (Age 2008) - Zoe 1st place All around
Level 10 (Age 2005) - Isabella Pappas 1st ball and clubs
2023 Winter Cup Grand Champions
2023 Winter Cup Grand Champions
Congratulations to Rhythmic Stars Team Winter Cup Grand Champions!
Level 4 - Annabel Lainer 1st place
Level 4 - Tuoya Naren 2nd place
Level 4 - Iliana Eldamma 3rd place
Level 7 - Shiley Stern 1st place
Level 4 - Annabel Lainer 1st place
Level 4 - Tuoya Naren 2nd place
Level 4 - Iliana Eldamma 3rd place
Level 7 - Shiley Stern 1st place
2022 R4 Qualifying Tournament
2022 R4 Qualifying Tournament
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 4 Group Floor (Age 2012) -Tuoya, Annabel and Sophie, 1st place
Level 4 Group Floor (Age 2014) - Iliana, Sasha and Angela, 2nd place
Level 5 Group Floor (Age 2012) - Adelina, Leah, Alisa and Anna, 1st place
Level 6 Group Floor (Age 2012) - Avery, Lauren and Tuoya, 1st place
Level 4 Group Floor (Age 2012) -Tuoya, Annabel and Sophie, 1st place
Level 4 Group Floor (Age 2014) - Iliana, Sasha and Angela, 2nd place
Level 5 Group Floor (Age 2012) - Adelina, Leah, Alisa and Anna, 1st place
Level 6 Group Floor (Age 2012) - Avery, Lauren and Tuoya, 1st place
2022 Lets Get this Party Started
2022 Lets Get this Party Started
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st floor and ball
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st floor
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st hoop, ball and ribbon, All around 1st
Level 9 (Age 2008) - Kate 1st clubs, 2nd ball, 3rd hoop and ribbon, All around 2nd
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st clubs, 2nd hoop, ball and ribbon, All around 2nd
Level 4 Group Floor (Age 2012) -Tuoya, Annabel and Sophie, 1st place
Level 4 Group Floor (Age 2014) - Iliana, Sasha and Angela, 1st place
Level 5 Group Floor (Age 2012) - Adelina, Leah, Alisa and Anna, 1st place
Level 6 Group Floor (Age 2012) - Avery, Lauren and Tuoya, 1st place
Level 7 (Age 2009) - Shiley 1st floor and ball
Level 8 (Age 2011) - Amberly 1st floor
Level 9 (Age 2008) - Anna 1st hoop, ball and ribbon, All around 1st
Level 9 (Age 2008) - Kate 1st clubs, 2nd ball, 3rd hoop and ribbon, All around 2nd
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st clubs, 2nd hoop, ball and ribbon, All around 2nd
Level 4 Group Floor (Age 2012) -Tuoya, Annabel and Sophie, 1st place
Level 4 Group Floor (Age 2014) - Iliana, Sasha and Angela, 1st place
Level 5 Group Floor (Age 2012) - Adelina, Leah, Alisa and Anna, 1st place
Level 6 Group Floor (Age 2012) - Avery, Lauren and Tuoya, 1st place
2022 Rhythmic Elite Qualifier
2022 Rhythmic Elite Qualifier
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Elite (Age 2005) - Mya 3rd ball
Elite (Age 2005) - Mya 3rd ball
2022 Level 9 Classic
2022 Level 9 Classic
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 9 (Age 2008) - Zoe 2nd ball
Level 9 (Age 2008) - Zoe 2nd ball
2022 R4 Regional Level 6-8
2022 R4 Regional Level 6-8
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 6 (Age 2009) - Shiley 1st all around
Level 6 (Age 2009) - Sarah Xu 2nd all around
Level 6 (Age 2010) - Sarah Yin 1st all around
Level 8 (Age 2009) - Tatyana 2rd all around
Level 8 (Age 2008) - Natalie 3rd all around
Level 6 (Age 2009) - Shiley 1st all around
Level 6 (Age 2009) - Sarah Xu 2nd all around
Level 6 (Age 2010) - Sarah Yin 1st all around
Level 8 (Age 2009) - Tatyana 2rd all around
Level 8 (Age 2008) - Natalie 3rd all around
2022 Rhythmic Festival
2022 Rhythmic Festival
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth Kabanchik 1st all around
Level 3 (Age 2015) - Iliana 1st All around
Level 3 (Age 2014) - Sasha Luban 1st all around
Level 3 (Age 2014) - Victoria Lemos 2nd all around
Level 3 (Age 2013) - Annabel 1st all around
Level 3 (Age 2013) - Sophie 2nd all around
Level 5 (Age 2013) - Lauren Wang 2nd all around
Level 5 (Age 2012) - Lucy Bai 3rd all around
Level 6 (Age 2009) - Shiley 1st all around
Level 6 (Age 2009) - Wilma 2nd all around
Level 6 (Age 2009) - Sarah Xu 3rd all around
Level 6 (Age 2010) - Sarah Yin 1st all around
Xcel Gold (Age 2010) - Leah Furman 1st all around
Xcel Gold (Age 2011) - Jenna Williams 2nd all around
Xcel Gold (Age 2011) - Sophia Popescu 1st all around
Xcel Gold (Age 2012) - Anna Furman 1st all around
Xcel Gold (Age 2012) - Alisa Baram 2nd all around
Xcel Gold (Age 2013) - Adelina Iagodkine 1st all around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth Kabanchik 1st all around
Level 3 (Age 2015) - Iliana 1st All around
Level 3 (Age 2014) - Sasha Luban 1st all around
Level 3 (Age 2014) - Victoria Lemos 2nd all around
Level 3 (Age 2013) - Annabel 1st all around
Level 3 (Age 2013) - Sophie 2nd all around
Level 5 (Age 2013) - Lauren Wang 2nd all around
Level 5 (Age 2012) - Lucy Bai 3rd all around
Level 6 (Age 2009) - Shiley 1st all around
Level 6 (Age 2009) - Wilma 2nd all around
Level 6 (Age 2009) - Sarah Xu 3rd all around
Level 6 (Age 2010) - Sarah Yin 1st all around
Xcel Gold (Age 2010) - Leah Furman 1st all around
Xcel Gold (Age 2011) - Jenna Williams 2nd all around
Xcel Gold (Age 2011) - Sophia Popescu 1st all around
Xcel Gold (Age 2012) - Anna Furman 1st all around
Xcel Gold (Age 2012) - Alisa Baram 2nd all around
Xcel Gold (Age 2013) - Adelina Iagodkine 1st all around
2022 MA Friendship Cup
2022 MA Friendship Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 6 (Age 2009) - Shiley 1st All around
Level 6 (Age 2009) - Wilma 2nd floor
Level 6 (Age 2009) - Sarah Xu 3rd rope
Level 6 (Age 2010) - Sarah Yin 1st All around
Level 8 (Age 2009) - Tatyana 2rd All around
Level 8 (Age 2010) - Amy 2rd floor, 2nd ball
Level 9 (Age 2008) - Zoe 1st ribbon, 2nd hoop, 2nd ball, 3rd All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st ribbon
Level 10 (Age 2007) - Gemma 3rd All around
Level 6 (Age 2009) - Shiley 1st All around
Level 6 (Age 2009) - Wilma 2nd floor
Level 6 (Age 2009) - Sarah Xu 3rd rope
Level 6 (Age 2010) - Sarah Yin 1st All around
Level 8 (Age 2009) - Tatyana 2rd All around
Level 8 (Age 2010) - Amy 2rd floor, 2nd ball
Level 9 (Age 2008) - Zoe 1st ribbon, 2nd hoop, 2nd ball, 3rd All around
Level 9 (Age 2006) - Leah 1st ribbon
Level 10 (Age 2007) - Gemma 3rd All around
2022 Regional Level 4/5
2022 Regional Level 4/5
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 5 (Age 2013) - Avery Li 1st floor, 3rd clubs and ribbon, 3rd All around
Level 5 (Age 2013) - Lauren Wang 1st ball, 1st clubs, 1st ribbon, 2nd All around
Level 5 (Age 2012) - Lucy Bai 1st All around
Level 5 (Age 2013) - Avery Li 1st floor, 3rd clubs and ribbon, 3rd All around
Level 5 (Age 2013) - Lauren Wang 1st ball, 1st clubs, 1st ribbon, 2nd All around
Level 5 (Age 2012) - Lucy Bai 1st All around
2022 Coaches Cup
2022 Coaches Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 9 (Age 2008) - Zoe Xu 3rd hoop
Elite SR - Mya Tam 1st All around
Elite JR - Gemma Gow 3rd ribbon
Level 9 (Age 2008) - Zoe Xu 3rd hoop
Elite SR - Mya Tam 1st All around
Elite JR - Gemma Gow 3rd ribbon
2022 North East Rhythmic Cup
2022 North East Rhythmic Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth Kabanchik 1st floor
Level 3 (Age 2015) - Iliana 1st All around
Level 3 (Age 2014) - Sasha Luban 1st all around
Level 3 (Age 2014) - Angela 2nd All around
Level 3 (Age 2013) - Annabel 1st All around
Level 3 (Age 2013) - Sophie 3rd All around
Level 5 (Age 2013) - Avery Li 1st All around
Level 5 (Age 2013) - Lauren Wang 2nd All around
Level 5 (Age 2012) - Lucy Bai 1st All around
Level 3 (Age 2016) - Elizabeth Kabanchik 1st floor
Level 3 (Age 2015) - Iliana 1st All around
Level 3 (Age 2014) - Sasha Luban 1st all around
Level 3 (Age 2014) - Angela 2nd All around
Level 3 (Age 2013) - Annabel 1st All around
Level 3 (Age 2013) - Sophie 3rd All around
Level 5 (Age 2013) - Avery Li 1st All around
Level 5 (Age 2013) - Lauren Wang 2nd All around
Level 5 (Age 2012) - Lucy Bai 1st All around
2022 North East Rhythmic Cup Xcel
2022 North East Rhythmic Cup Xcel
Congratulations to Rhythmic Stars Xcel Team!
Xcel Gold (Age 2010) - Leah Furman 1st All around
Xcel Gold (Age 2011) - Jenna Williams 1st All around
Xcel Gold (Age 2011) - Sophia Popescu 2nd All around
Xcel Gold (Age 2012) - Anna Furman 1st All around
Xcel Gold (Age 2012) - Alisa Baram 2nd All around
Xcel Gold (Age 2013) - Adelina Iagodkine 1st All around
Xcel Gold (Age 2009) - Sophia Lurye 1st All around
Xcel Gold (Age 2010) - Leah Furman 1st All around
Xcel Gold (Age 2011) - Jenna Williams 1st All around
Xcel Gold (Age 2011) - Sophia Popescu 2nd All around
Xcel Gold (Age 2012) - Anna Furman 1st All around
Xcel Gold (Age 2012) - Alisa Baram 2nd All around
Xcel Gold (Age 2013) - Adelina Iagodkine 1st All around
Xcel Gold (Age 2009) - Sophia Lurye 1st All around
2022 Orlando Cup
2022 Winter Cup
R4- Regional Group Qualifying Event
2021 Level 6-8 Regional Championship
2021 Level 6-8 Regional Championship
Congratulations to our Level 6-7 for a great finishing at the Regional Championship!
Sarah Yin Level 6 - 2nd floor, 2nd ribbon, 3rd rope, 3rd All Around and qualified to Nationals
Amy Zhang Level 7 - 2nd hoop and qualified to Nationals
Sarah Yin Level 6 - 2nd floor, 2nd ribbon, 3rd rope, 3rd All Around and qualified to Nationals
Amy Zhang Level 7 - 2nd hoop and qualified to Nationals
2021 Elite Qualifier
2021 Elite Qualifier
Congratulations to Mya Tam for a great finish at the Elite Qualifier this week in Birmingham!
2nd ball, 2nd ribbon and top 12 qualified for USA National Championship in St. Louis June 21-27.
2nd ball, 2nd ribbon and top 12 qualified for USA National Championship in St. Louis June 21-27.
2021 Rhythmic Jr.Level 9 Classic Championships
2021 Rhythmic Jr.Level 9 Classic Championships
Congratulations to Zoe Level 9, winning 3rd place in ribbon routine at USA Level 9 Classic Championship at Grand Rapids,MI
2021 Rhythmic Jr.Level 9 Classic Championships
2021 Rhythmic Jr.Level 9 Classic Championships
Congratulations to Leah Level 9, top 10 with the hoop & ribbon 11 at USA Level 9 Classic Championship at Grand Rapids, MI
2021 Rhythmic Level 9/10 Online Invitational
2021 Rhythmic Level 9/10 Online Invitational
Rhythmic Level 9/10 Online Invitational 2021
2020 Winter Cup
2020 Winter Cup
Congratulations Rhythmic Stars Level 3 Team!
Avery level 3 - 1st All around, Special prize "Miss Elegance"
Deanna level 3 - 1st hoop
Anna level 3 - 1st hoop, 1st ball, 3rd floor, 2nd All around, Special prize "Miss Technique"
Jingqi level 3 - 1st All around
Alisa level 3 - 2nd floor, 3rd ball, 3rd All around
Lauren level 3 - Special prize "Miss Musicality"
Sophia level 3 - 1st ball, Special prize "Miss Expressive"
Jenna level 3 - 1st floor, 2nd hoop, 3rd All around, Special prize "Miss Musicality"
Ruby Stars Beginner group - 1st all around
Rhythmic StarsBeginner group - 1st ball, 2nd All around
Avery level 3 - 1st All around, Special prize "Miss Elegance"
Deanna level 3 - 1st hoop
Anna level 3 - 1st hoop, 1st ball, 3rd floor, 2nd All around, Special prize "Miss Technique"
Jingqi level 3 - 1st All around
Alisa level 3 - 2nd floor, 3rd ball, 3rd All around
Lauren level 3 - Special prize "Miss Musicality"
Sophia level 3 - 1st ball, Special prize "Miss Expressive"
Jenna level 3 - 1st floor, 2nd hoop, 3rd All around, Special prize "Miss Musicality"
Ruby Stars Beginner group - 1st all around
Rhythmic StarsBeginner group - 1st ball, 2nd All around
2020 Rhythmic Challenge & Invitational
2020 Rhythmic Challenge & Invitational
2020 Rhythmic Challenge & Invitational
Congratulations to Level 10 Elite Isabella for winning 3rd place with clubs!
Congratulations to Level 10 Elite Isabella for winning 3rd place with clubs!
2020 Rhythmic Dreams Invitational
2020 Rhythmic Dreams Invitational
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Rhythmic Stars Beginner group all around 1st place
Ruby Stars Beginner group all around 1st place
Level 3 Lauren 1st All around
Level 3 Avery 2nd All around
Level 3 Jenna 1st All around
Level 3 Sophia 1st All around
Level 3 Anya 2nd hoop
Level 3 Lisa 2nd floor, 3rd ball
Level 3 Deanna 2nd hoop
Level 5 Juliana 3rd rope, 3rd hoop
Level 5 Sarah 1st floor, 3rd rope, 3rd All around
Level 5 Sophia 3rd floor, 3rd rope
Level 6 Amy 3rd floor, 3rd rope, 3rd ball, 3rd All around
Level 7 Ruthie 1st All around
Level 9 Christina 1st All around
Level 9 Leah 2nd rope, 3rd clubs
Level 9 Zoe 2nd rope, 3rd clubs
Level 9 Alexsandra 3rd All around
Rhythmic Stars Beginner group all around 1st place
Ruby Stars Beginner group all around 1st place
Level 3 Lauren 1st All around
Level 3 Avery 2nd All around
Level 3 Jenna 1st All around
Level 3 Sophia 1st All around
Level 3 Anya 2nd hoop
Level 3 Lisa 2nd floor, 3rd ball
Level 3 Deanna 2nd hoop
Level 5 Juliana 3rd rope, 3rd hoop
Level 5 Sarah 1st floor, 3rd rope, 3rd All around
Level 5 Sophia 3rd floor, 3rd rope
Level 6 Amy 3rd floor, 3rd rope, 3rd ball, 3rd All around
Level 7 Ruthie 1st All around
Level 9 Christina 1st All around
Level 9 Leah 2nd rope, 3rd clubs
Level 9 Zoe 2nd rope, 3rd clubs
Level 9 Alexsandra 3rd All around
2020 San Diego Rhythms Invitational
2020 San Diego Rhythms Invitational
Congratulations to Alexsandra Level 9 ribbon bronze medalist!
2019 USA Gymnastics Championship
2019 USA Gymnastics Championship
Good luck at the National Championship!
2019 Grand Prix, Brno
2019 Grand Prix, Brno
Congratulations to Isabella at the Grand Prix, Brno third in the junior team competition!
2019 Junior Olympic Championship
2019 Junior Olympic Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the Junior Olympic Championship!
Ruby Stars Beginner Group National Champion
Rhythmic Stars 2nd place All around
Ruthie Level 6 - Ribbon 1st, rope 2nd, floor 3rd, hoop 3rd, All around 2nd place
Juliet Level 6 - Floor 1st, rope 2nd, hoop 3rd
Ruby Stars Beginner Group National Champion
Rhythmic Stars 2nd place All around
Ruthie Level 6 - Ribbon 1st, rope 2nd, floor 3rd, hoop 3rd, All around 2nd place
Juliet Level 6 - Floor 1st, rope 2nd, hoop 3rd
2019 Region 4 Championship
2019 Region 4 Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the Region 4 Championship!
Rhythmic Stars Beginner Group 1st place All Around
Ruby Stars Beginner Group 2rd place All around
Level 6 Juliet Dong - 1st place All Around
Level 6 Ruthie Kronmiller - 1st place All Around
Level 5 Cherryl Wu - 1st place All Around
Rhythmic Stars Beginner Group 1st place All Around
Ruby Stars Beginner Group 2rd place All around
Level 6 Juliet Dong - 1st place All Around
Level 6 Ruthie Kronmiller - 1st place All Around
Level 5 Cherryl Wu - 1st place All Around
2019 Boston Cup
2019 Boston Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the Boston Cup!
Rhythmic Stars Beginner Group 1st place All Around
Ruby Stars Beginner Group 3rd place All around
Level 5 Cherryl Wu - 2nd place clubs, 3rd rope
Level 6 Juliet Dong - 1st place rope
Level 6 Ruthie Kronmiller - 2nd place floor
Rhythmic Stars Beginner Group 1st place All Around
Ruby Stars Beginner Group 3rd place All around
Level 5 Cherryl Wu - 2nd place clubs, 3rd rope
Level 6 Juliet Dong - 1st place rope
Level 6 Ruthie Kronmiller - 2nd place floor
2019 AmsterdaMMasters
2019 AmsterdaMMasters
Congratulations to Isabella and Christina to qualified for ball and rope finals at Amsterdam International Tournament!
2019 Level 9 Championship
2019 Level 9 Championship
Congratulations to Leah Gressel Level 9 junior 2nd place with rope
2019 MA State Championship
2019 MA State Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the MA State Championship!
Cherryl Wu Level 5, 1st place All Around
Ruthie Kronmiller Level 6, Grand Champion MA State
Juliet Dong Level 6, 1st place floor, 1st place rope
Elena Klimashova Level 8, 1st place clubs, 3rd place ribbon
Leah Gressel Level 9, 2nd place ribbon, 3rd place clubs
Isabella Pappas Level 10 Junior, 2nd place All Around
Beginner Group Ruby Stars, MA State Champion
Beginner Group Rhythmic Stars, 2nd place All Around
Cherryl Wu Level 5, 1st place All Around
Ruthie Kronmiller Level 6, Grand Champion MA State
Juliet Dong Level 6, 1st place floor, 1st place rope
Elena Klimashova Level 8, 1st place clubs, 3rd place ribbon
Leah Gressel Level 9, 2nd place ribbon, 3rd place clubs
Isabella Pappas Level 10 Junior, 2nd place All Around
Beginner Group Ruby Stars, MA State Champion
Beginner Group Rhythmic Stars, 2nd place All Around
2019 Coaches Cup International Tournament
2019 Coaches Cup International Tournament
Congratulation to Isabella Pappas at the Coaches Cup!
Bronze medalist with clubs and won "Miss Tournament"
Bronze medalist with clubs and won "Miss Tournament"
2019 Vitry Stars Cup
2019 Vitry Stars Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the Vitry Stars Cup!
Ruthie Level 6 All around 3rd place, ribbon 3rd
Juliet Level 6 junior 2nd place rope
Elena Level 8 win "Miss" Vitry Cup
Ruthie Level 6 All around 3rd place, ribbon 3rd
Juliet Level 6 junior 2nd place rope
Elena Level 8 win "Miss" Vitry Cup
2019 Orlando Cup
2019 Orlando Cup
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the Orlando Cup!
Ruthie Level 6 All around 2nd place, ribbon 2nd, floor 3rd
Juliet Level 6 junior All around 2nd place, rope 1st, ribbon 2nd, floor 3rd
Leah Level 9 All around 3rd place, rope 1st, ribbon 2nd
Isabella Level 10 ribbon 3rd place
Ruthie Level 6 All around 2nd place, ribbon 2nd, floor 3rd
Juliet Level 6 junior All around 2nd place, rope 1st, ribbon 2nd, floor 3rd
Leah Level 9 All around 3rd place, rope 1st, ribbon 2nd
Isabella Level 10 ribbon 3rd place
2019 Rhythmic Dreams Invitational
2019 Rhythmic Dreams Invitational
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Rhythmic Stars Beginner group all around 1st place
Ruby Stars Beginner group all around 2nd place
Ruthie Level 6 all around 1st place
Juliet Level 6JA all around 1st place
Elena Level 8 2nd place with clubs
Leah Level 9 3rd place with ball
Erika Level 9 Sr. 2nd place all around
Isabella Level 10 2nd all around
Rhythmic Stars Beginner group all around 1st place
Ruby Stars Beginner group all around 2nd place
Ruthie Level 6 all around 1st place
Juliet Level 6JA all around 1st place
Elena Level 8 2nd place with clubs
Leah Level 9 3rd place with ball
Erika Level 9 Sr. 2nd place all around
Isabella Level 10 2nd all around
2018 Group National Championship
2018 Group National Championship
Congratulations to Beginner Group Ruby Stars bronze medalists all around!
Floor - 3rd
Ball - 3rd
All around - 3rd
Floor - 3rd
Ball - 3rd
All around - 3rd
2018 Group National Championship
2018 Group National Championship
Congratulations to Rhythmic Stars advanced group for becoming the 2018 National Champion!
Floor - 1st
3Hoop & 2ball - 1st
All around - 1st
Floor - 1st
3Hoop & 2ball - 1st
All around - 1st
2018 Rhythmic Open Championship
2018 Rhythmic Open Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Ruthie Level 5 - hoop 1st, ball 2nd, clubs 2nd, AA 2nd
Juliet Level 5 - hoop 1st, floor 2nd, ball 2nd, AA 2nd
Ruthie Level 5 - hoop 1st, ball 2nd, clubs 2nd, AA 2nd
Juliet Level 5 - hoop 1st, floor 2nd, ball 2nd, AA 2nd
Rhythmic Challenge Level 9/10
Rhythmic Challenge Level 9/10
Congratulations to Leah level 9 junior at Rhythmic Challenge level 9/10 top 12 with the rope!
2018 Koop Cup International FIG Tournament Toronto
2018 Koop Cup International FIG Tournament Toronto
Congratulations to Isabella Pappas Bronze medalists ball & clubs at the Koop Cup International FIG Tournament!
2018 Koop Cup International Tournament Toronto
2018 Koop Cup International Tournament Toronto
Congratulations to Rhythmic Stars Team at the Koop Cup Toronto 2018!
Ruthie Kronmiller - All around Champion
Elena Klimashova - All around Bronze medalists, hoop 3rd
Christina Eldamaa - All around Bronze medalists, 2nd floor, 2nd rope
Ruthie Kronmiller - All around Champion
Elena Klimashova - All around Bronze medalists, hoop 3rd
Christina Eldamaa - All around Bronze medalists, 2nd floor, 2nd rope
2018 MA State Championship
2018 MA State Championship
Congratulations to Rhythmic Stars team at the MA State Championship!
Level 4 Cherryl Wu - floor 2nd place
Level 5 Ruthie Kronmiller - 1st floor, 1st hoop, 1st ball, 2nd clubs, All around 1st place
Level 5 Juliet Dong - 1st floor, 1st hoop, All around 3rd place
Level 6 Penny - 3rd rope
Level 7 Elena Klimashova - 1st hoop, 2nd ball, 3rd clubs, 3rd All around
Level 7 Anastasia Kogan - 1st clubs
Level 8 Christina Eldamaa - 1st rope, 1st ribbon, 2nd ball, All around 1st place
Level 8 Erika Torok - 1st floor, 3rd rope, 2nd ribbon, 3rd All around
Level 8 Elizabeth Sever - 2nd floor, 3rd ribbon
Level 10 Isabella Pappas - 2nd hoop, 2nd ball, 2nd clubs, 2nd ribbon, All around 2nd place
Advanced Group - 1st floor, 3rd All around
Beginner Group - 1st floor, 1st ball, 1st All around
Level 4 Cherryl Wu - floor 2nd place
Level 5 Ruthie Kronmiller - 1st floor, 1st hoop, 1st ball, 2nd clubs, All around 1st place
Level 5 Juliet Dong - 1st floor, 1st hoop, All around 3rd place
Level 6 Penny - 3rd rope
Level 7 Elena Klimashova - 1st hoop, 2nd ball, 3rd clubs, 3rd All around
Level 7 Anastasia Kogan - 1st clubs
Level 8 Christina Eldamaa - 1st rope, 1st ribbon, 2nd ball, All around 1st place
Level 8 Erika Torok - 1st floor, 3rd rope, 2nd ribbon, 3rd All around
Level 8 Elizabeth Sever - 2nd floor, 3rd ribbon
Level 10 Isabella Pappas - 2nd hoop, 2nd ball, 2nd clubs, 2nd ribbon, All around 2nd place
Advanced Group - 1st floor, 3rd All around
Beginner Group - 1st floor, 1st ball, 1st All around
2018 Irina Cup Warsaw, Poland
2018 Irina Cup Warsaw, Poland
Congratulations to Isabella Pappas at the 2018 Irina Cup International Tournament 3rd place All around. Also Isabella received a special reward from the judges!
Congratulations to Isabella Pappas
Congratulations to Isabella Pappas
Huge Congratulations to Isabella Pappas for being selected to represent USA Team in International competitions!
Great job and continue working hard to reach your dreams. Way to represent US and Rhythmic Stars Team!
Great job and continue working hard to reach your dreams. Way to represent US and Rhythmic Stars Team!
2018 Rhythmic Stars Invitational
Slonny Cup Toronto, Canada
2018 MatchPoint Invitational
2018 MatchPoint Invitational
Congratulations to Rhythmic Stars Team!
Juliet Level 5 - 1st hoop, 1st ball, 1st clubs, 3rd floor, 1st All around Champion
Ruthie Level 5 - 1st ball
Elena Level 7 - 2nd ball
Leah Level 8 - 2nd floor, 2nd ribbon
Christina Level 8 - 1st floor, 1st rope, 1st ribbon, 1st All around Champion
Juliet Level 5 - 1st hoop, 1st ball, 1st clubs, 3rd floor, 1st All around Champion
Ruthie Level 5 - 1st ball
Elena Level 7 - 2nd ball
Leah Level 8 - 2nd floor, 2nd ribbon
Christina Level 8 - 1st floor, 1st rope, 1st ribbon, 1st All around Champion
USA National Championships
USA National Championships
Isabella Pappas Level 10 Elite
1st place clubs
2nd place hoop
2nd place All around
1st place clubs
2nd place hoop
2nd place All around
2017 Rhythmic Stars Summer Show
2017 Rhythmic Stars Summer Show
Come see our Rhythmic Stars Summer Show on June 17th at 1:00pm!
Adults:$20
Children: Free!
Adults:$20
Children: Free!
2017 Rhythmic Open Championships
2017 Rhythmic Open Championships
Intermediate Group "Ruby Stars"
1st place Floor
1st place Hoop
All Around 1st place
Advanced Group "Rhythmic Stars"
1st Floor
1st Hoop & clubs
All Around 1st place
Level 5 Penelope Quiroa
2nd place Floor
3rd place hoop
All Around 3rd place
Level 6 Yeva Novikova
1st place Floor
1st place Ribbon
2nd All Around
1st place Floor
1st place Hoop
All Around 1st place
Advanced Group "Rhythmic Stars"
1st Floor
1st Hoop & clubs
All Around 1st place
Level 5 Penelope Quiroa
2nd place Floor
3rd place hoop
All Around 3rd place
Level 6 Yeva Novikova
1st place Floor
1st place Ribbon
2nd All Around
2017 National Qualifier Lake Placid, N.Y.
2017 National Qualifier Lake Placid, N.Y.
Level 9 Hope Isabella Pappas 1st place hoop, 3rd place ball, All around 3rd and make it to Elite level 10.
Level 9 senior Erica Wu clubs champion, 2nd All Around and finishing up to top 20 at National Qualifiers and make it to Elite level 10
Level 9 senior Erica Wu clubs champion, 2nd All Around and finishing up to top 20 at National Qualifiers and make it to Elite level 10
2017 Regionals Championship
2017 Regionals Championship
Rhythmic Stars team had a very successful Regional competition, with 4 regional champions, 2 silver medalists, and 2 bronze medalists, 6 gymnasts made the regional team. Good job to my all athletes and coaches!
Advanced Group 1st place All Around
Level 7 Junior A Loraine Perez 1st place All Around
Level 7 Junior B Erika Torok 1st place All Around
Level 7 Junior A Leah Gressel 3rd place All Around
Level 7 Elizabeth Sever 3rd place All Around
Level 9 Senior Erica Wu 1st place All Around
Level 9 Senior Ani Akopian 2nd place All Around
Advanced Group 1st place All Around
Level 7 Junior A Loraine Perez 1st place All Around
Level 7 Junior B Erika Torok 1st place All Around
Level 7 Junior A Leah Gressel 3rd place All Around
Level 7 Elizabeth Sever 3rd place All Around
Level 9 Senior Erica Wu 1st place All Around
Level 9 Senior Ani Akopian 2nd place All Around
2017 Regionals Championship
2017 Regionals Championship
Congratulations to Rhythmic Stars Team
Intermediate Group 1st place all around
Yeva Novikova Level 6 1st place all around
Ioanna Minasidis Level 5 2nd place all around
Katya Marchant Level 6 3rd rope
Intermediate Group 1st place all around
Yeva Novikova Level 6 1st place all around
Ioanna Minasidis Level 5 2nd place all around
Katya Marchant Level 6 3rd rope
2017 Salut Cup Toronto
2017 Salut Cup Toronto
Congratulations to our Rhythmic Stars at the 2017 Salut Cup Toronto International Tournament!
Isabella Pappas Level 9 Ball champion, 3rd All Around
Christina Eldamaa Level 8 3rd clubs
Erika Torok Level 7 3rd Floor
Leah Gressel 3rd Hoop
Isabella Pappas Level 9 Ball champion, 3rd All Around
Christina Eldamaa Level 8 3rd clubs
Erika Torok Level 7 3rd Floor
Leah Gressel 3rd Hoop
2017 Rhythmic Stars Invitational Results!
2017 Rhythmic Stars Invitational Results!
Penelope Quiroa - Level 5 (Jr A) - 2nd Floor
Ioanna Minasidis - Level 5 (Jr B) - 1st All Around
Sophia Agranovich - Level 6 (Jr A) - 3rd Ball
Yeva Novikova - Level 6 (Jr A) - 1st All Around
Loraine Perez - Level 7 (Jr A) - 1st Floor, 1st Ball
Erika Torok - Level 7 (Jr B) - 2nd All Around
Elizabeth Sever - Level 7 (Jr B) - 3rd Floor
Julia Belov - Level 7 (Jr B) - 2nd Clubs
Groups:
Ruby Stars - Intermediate - 1st All Around
Rhythmic Stars - Advanced - 1st All Around
Ioanna Minasidis - Level 5 (Jr B) - 1st All Around
Sophia Agranovich - Level 6 (Jr A) - 3rd Ball
Yeva Novikova - Level 6 (Jr A) - 1st All Around
Loraine Perez - Level 7 (Jr A) - 1st Floor, 1st Ball
Erika Torok - Level 7 (Jr B) - 2nd All Around
Elizabeth Sever - Level 7 (Jr B) - 3rd Floor
Julia Belov - Level 7 (Jr B) - 2nd Clubs
Groups:
Ruby Stars - Intermediate - 1st All Around
Rhythmic Stars - Advanced - 1st All Around
Feburary 4th 1:00pm
2017 Rhythmic Stars Winter Show
2017 Rhythmic Stars Winter Show
Feburary 4th 1:00pm
Feburary 4th, come and enjoy amazing performances, beautiful music, incredible acrobatics and sparkling dances from all over the world! All performed by Rhythmic Stars nationally ranked, champion rhythmic gymnasts. Show starts at 1:00pm at 1 Commerce Way in Norwwod, Massachusetts!
Adults:$15
Children: Free!
Read more
Adults:$15
Children: Free!
Our New Website
2017 Coaches Cup Invitational Results!
2017 Coaches Cup Invitational Results!
Loraine Perez - Level7 (JrA) - 1st All Around for all age groups
Elizabeth Sever - Level 7 (JrB) - 1st Floor, 2nd Hoop, 1st Ball, 3rd Clubs, 2nd All Around
Isabella Pappas - Level 9 (Hope) - 3rd Hoop, 2nd Ball, 1st Clubs, 2nd Ribbon, 1st All Around
Erica Wu - Level 9 (Sr) - 1st All Around
Groups:
Ruby Stars - Intermediate - 1st All Around
Rhythmic Stars - Advanced - 1st All Around
Elizabeth Sever - Level 7 (JrB) - 1st Floor, 2nd Hoop, 1st Ball, 3rd Clubs, 2nd All Around
Isabella Pappas - Level 9 (Hope) - 3rd Hoop, 2nd Ball, 1st Clubs, 2nd Ribbon, 1st All Around
Erica Wu - Level 9 (Sr) - 1st All Around
Groups:
Ruby Stars - Intermediate - 1st All Around
Rhythmic Stars - Advanced - 1st All Around
2017 MA State Competition
2017 MA State Competition
Penelope Quiroa - Level 5 (JrA) - 3rd Clubs
Ioanna Minasidis - Level 5 (JrB) - 1st Floor, 2nd All Around
Yeva Novikova - Level 6 (JrA) - 2nd floor, 2nd Rope, 2nd Ball, 3rd All Around
Leah Gressel - Level 7 (JrA) - 1st Ball, 3rd All Around
Loraine Perez - Level 7 (JrA) - 1st All Around
Julia Belov - Level 7 (JrB) - 3rd Floor, 2nd Clubs
Elizabeth Sever - Level 7 (JrB) - 2nd Floor, 3rd Hoop
Erika Torok - Level 7 (JrB) - 1st All Around
Christina Eldamaa - Level 8 (JrA) - 1st Ball, 1st Clubs, 2nd All Around
Isabella Pappas - Level 9 (Hope) - 1st Hoop, 2nd All Around
Ani Akopian - Level 9 (Sr) - 2nd Ball, 1st Ribbon, 3rd All Around
Erica Wu - Level 9 (Sr) - 1st All Around State Champion
Groups:
Ruby Stars - Intermediate - 1st All Around State Champions
Rhythmic Stars - Advanced - 1st All Around State Champions
Ioanna Minasidis - Level 5 (JrB) - 1st Floor, 2nd All Around
Yeva Novikova - Level 6 (JrA) - 2nd floor, 2nd Rope, 2nd Ball, 3rd All Around
Leah Gressel - Level 7 (JrA) - 1st Ball, 3rd All Around
Loraine Perez - Level 7 (JrA) - 1st All Around
Julia Belov - Level 7 (JrB) - 3rd Floor, 2nd Clubs
Elizabeth Sever - Level 7 (JrB) - 2nd Floor, 3rd Hoop
Erika Torok - Level 7 (JrB) - 1st All Around
Christina Eldamaa - Level 8 (JrA) - 1st Ball, 1st Clubs, 2nd All Around
Isabella Pappas - Level 9 (Hope) - 1st Hoop, 2nd All Around
Ani Akopian - Level 9 (Sr) - 2nd Ball, 1st Ribbon, 3rd All Around
Erica Wu - Level 9 (Sr) - 1st All Around State Champion
Groups:
Ruby Stars - Intermediate - 1st All Around State Champions
Rhythmic Stars - Advanced - 1st All Around State Champions
2017 Luxembourg Trophy
2017 Luxembourg Trophy
Congratulations to Erica Wu 1st place all around for the two event competition
Isabella Pappas wins Miss Grace award
Isabella Pappas wins Miss Grace award
USA National Championships
USA National Championships
Loraine Perez Level 7
1st place Floor
1st place ball
Erika Torok Level 7
1st place clubs
2nd place hoop
1st place Floor
1st place ball
Erika Torok Level 7
1st place clubs
2nd place hoop